محدودیت فرصت

در یک دوره ای زمان برایم به کندی و آهستگی می گذشت. حالا ساعت ها و روزها و هفته ها به سرعت و در یک چشم به هم زدن می گذرند. دلیلش تا حدودی برایم روشن شده در گذشته برای لحظات و روزهایم هدف و برنامه کمتری داشتم و هم اکنون دارای اهداف کوچک و بزرگ بسیاری هستم. اهدافی که دستیابی به آنها بلند مدت است و برای رسیدن به آن بایستی بیش از پیش تلاش کنم و مواظب جلوگیری از هدررفت وقتم باشم.

در گذشته با رفتن به باشگاه و گذراندن ۲ تا ۳ ساعت از وقتم برای سلامتی و تجدید قوا و روحیه زمانم را سپری می کردم.

اوقات بسیاری را در جمع دوستان و بگو و بخند و وقت گذرانی سپری کردم.

در یک دوره بدلیل حجم پایین کار و البته علاقمندی ام به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه شدم که در میانه راه پشیمان شدم و صرفا برای اینکه کاری که آغاز کردم را به پایان برسانم و  جهت خلاصی از دانشگاه آنرا تکمیل کردم.

بطور کلی در گذشته به وقت سوزی زیادی مشغول بودم و حالا خوشحالم که جنس دغدغه ها و مشغولیت هایم فرق کرده و بسیار متفاوت شده است.

اکنون با معدود دوستانی در ارتباط هستم.

تفریح و ورزش هم در حد متناسب در برنامه هفتگی ام قرار دارد.

و مهم ترین دلایلی که این روزها برایم به سرعت می گذرد. تخصیص حداکثر زمان و وقتم به مطالعه کتاب، توسعه مهارت های فردی، توسعه دانش، اصلاح و بهبود مدل ذهنی، آشنایی با تفکر سیستمی، مهارت تصمیم گیری، مهارت تسلط کلامی و … است که رابطه نزدیکی به علاقه مندی ها و دل مشغولی هایم دارد.

فرصت محدود زندگی، حجم  بسیار عقب ماندگی و نفهمیدن هایم باعث شده برای جبران اشتباهات و زمان از دست رفته گذشته، نهایت سعی و پشتکارم را در راستای یادگیری، توسعه دانش و نگرش و بکارگیری و عمل به آنچه می آموزم پیش رو داشته باشم.

 

۲ دیدگاه در “محدودیت فرصت

  1. خیلی خوشحالم که تونستید اهدافی رو برای خودتون تعیین کنید و زندگی تون رو در جهت رسیدن به این اهداف سپری کنید.هدفمند بودن در زندگی همیشه مهمترین دغدغه من در زندگی بوده و هست.من هم در تلاشم تا به این مهم توی زندگیم دست پیدا کنم.ازتجربه هاتون در این مسیر بیشتر بنویسید

    1. امید عزیز
      من در این مسیر در حال شاگردی کردن، یادگیری و تلاش مستمر هستم. بر این باورم تلاش در پی دستیابی به اهداف باعث معنادار شدن زندگی می شود و حالا هر کس به نوبه خود در جستجوی این معناست. امیدوارم تلاش هامون در جهت نیل به اهدافمون مثمر ثمر واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *