سنجش و بازنگری

یکی از اپلیکیشن های گوشی همراه که مدت کوتاهی است از آن استفاده می کنم. اپلیکیشن Habits هست که از طریق سایت متمم با آن آشنا شدم. ابزاری ساده و راحت در جهت اینکه در طول شبانه روز تا چه حدی توانستم به برنامه ها و خواسته هایم دست پیدا کنم و در جهت تثبیت آنها قدم بردارم.

حدود ۱۲ مورد را ثبت کردم تا میزان بکارگیری آنرا در طول روز بسنجم. نگاهی که الان به وضعیت تثبیت این عادات دارم نشان می دهد که:

  • برای ۲ مورد، نوشتن جملات انگلیسی و گوش دادن به پادکست انگلیسی کاری نکردم.
  • مقاله انگلیسی را هم خیلی کم مطالعه کردم.
  • تمرین رانندگی و یادگیری شنای قورباغه هم در مرحله ابتدایی قرار دارند.
  • در زمینه ورزش و پیاده روی روند بهتری را طی کردم.
  • در خواندن لغات انگلیسی و مطالعه کتاب هم روند مطلوبی را طی کردم.
  • در متمم خوانی و حل تمرین و وبلاگ نویسی نسبت به سایر موارد زمان بیشتری را صرف کردم.

فکر می کنم اپلیکیشن Habits ابزاری مفید برای سنجش شاخص های عملیاتی در مسیر توسعه مهارت های فردی و تثبیت عادات رفتاری باشد. تیک کردن هر یک از عادات و مشاهده رشد صعودی آن می تواند انگیزاننده و از لحاظ روانی تلطیف کننده باشد. همچنین نمایش سیر صعودی و نزولی در این اپلیکیشن بازخورد مناسبی در جهت افزایش یا کاهش عزت نفس است.

در نهایت، از یک طرف به خاطر همه‌ی کارهایی که کردم خرسندم و از طرف دیگر به خاطر همه‌ی کارهایی که نکردم و می توانستم انجام دهم خجالت زده، اکنون با گرفتن بازخورد حدوداً سه ماهه از این اپلیکیشن بهتر است نگاه واقع بینانه تری نسبت به ظرفیت و توانم داشته باشم و در جهت رشد و توسعه مهارت های فردی با پایداری بیشتر تلاش کنم.

 

۱ دیدگاه در “سنجش و بازنگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *