آسمان روح نواز

وقتی از خانه قدم به بیرون می گذارم. قبل از هر چیزی نگاهم را به آسمان می دوزم. امروز آسمان چه شکلی است و چه حال و هوایی دارد؟ بخاطر ندارم آسمان را در دو روز پشت سر هم، به یک طرح و شکل دیده باشم. آسمان اغلب نقشی متفاوت از روزهای دیگر، بر پهنه خود دارد.

روزهایی که با اتوبوس به سمت اداره می روم، برای نشنیدن صحبت ها و حرف های اغلب کسانی که خود را در هر حوزه ای متخصص می بینند و بحث های بیهوده می کنند. برای ندیدن چهره های دمغ و طلبکار، برای نشنیدن و ندیدن شکایت ها و گله مندی از روزگار، برای مقابله با تیرگی و ناامیدی، عمداً به طبیعت اطرافم توجه بیشتری می کنم و دل به دامن امن و آرام طبیعت می سپارم.

در ابتدای صبح صدای دلنشین نغمه سرایی پرندگان که نوید بخش حرکت برای ساختن یک روز متفاوت است را با گوش جان می شنوم و روزم را با انرژی و امید آغاز می کنم.

امروز هم از آن روزهایی بود که با نظاره به آسمان، از تماشای سپهر الهام بخش و روح نواز لذت بردم. چقدر آسمان زیبا و بکر به نظر می رسد.

۴ دیدگاه در “آسمان روح نواز

  1. سلام

    من علاقه خاصی به آسمان دارم معمولا اگر تکه ابری ببینم که شکل خاصی را تداعی می کند عکس میگیرم. یک بار به طور اتفاقی که با موبایل از ابرها عکس می گرفتم رعد و برق را شکار کردم یه تکه ای از رعد و برق در عکس افتاده بود.

  2. شبیه آسمان غرب ایرانه. کردستان. ایلام. کرمانشاه. من احتمالا زمان درستی شهر های دیگه نبودم که ببینم از اسمان این سه شهر قشنگتر هم داریم. ولی ندیدم واقعا.
    من یک البوم از اسمان کرمانشاه دارم که در هر تصویر اسمان به یک شکله.
    بهار امسال اولین بهاری بود که ار لذت دیدن هرروزه اسمان کرمانشاه محروم بودم. و همینطور دیدن پرواز یک عالم پرنده در اول صبح.
    عکست حس خوبی داشت 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *