هدایای نوروزی

از میان هدایای که دریافت کردم تعدادی از آنها برایم بسیار با ارزش و دوست داشتنی است که می خواستم در اینجا اشاره ای به آنها داشته باشم.

یکی از این هدایای متمایز، از طرف آقا معلم عزیز بود که شامل ۲۲۰ دقیقه فایل صوتی با موضوع حرفه ای گری در محیط کار  می شود. با گوش دادن به آن بسیار آموختم و به واسطه آن، متوجه یکسری ایرادات و اشتباهات و حرف های نادرست و باورهای غلطی که توجیهی بیش نبود، شدم. مسیر طولانی ای را برای حرفه ای شدن و عمل به آنچه آموختم در پیش دارم، بایستی چند بار دیگر با توجه بیشتر به این فایل ها گوش کرده و یادداشت بردای کنم و با تلاش و عمل به آنچه آموختم، آنها را درونی و به باورم تبدیل کنم تا در راستای آن به تصمیمات سازنده و عملکرد اثربخش دست پیدا کنم.

هدیه بعدی را از شاهین کلانتری، دوست هنرمند و خوش ذوق متممی دریافت کردم. کتاب الکترونیکی قدرت نوشتن شامل تعداد ۵۵ جمله کلیدی و مهم از بزرگترین نویسنده های جهان که به همت شاهین عزیز جمع آوری شده بود و با همکاری دوست شان هر یک از جملات با تصویر سازی  زیبایی  مزین شده است، الحق برای من، هدیه بسیار دلنشین، مفید و آموزنده ای است. یکی از جملات زیبایی که از خواندنش لذت بردم، جمله ای از جولیا کامرون بود ” نوشتن دوستی است که می توانیم سرمان را روی شانه اش بگذاریم و گریه کنیم.”

هدیه دیگر، شامل وقت و زمانی بود که دوستی عزیز جهت  همراهی ام در تمرین برای کسب مهارت رانندگی به من ارزانی داشت.

همچنین تماسی که دوست و همکارم برای تبریک سال نو گرفت برایم با ارزش تر از خیلی تبریکات متداول بود.

یکی از دوستان انتقادی داشت که در وبلاگت طوری می نویسی که این تصور بوجود می آید که همیشه آرام هستی و همه چیز خوب است.

در پاسخ به او آنچه باورم هست را، اینگونه بیان کردم: بدیهی است که بصورت مطلق کسی همیشه خوشحال و آرام و سرزنده نیستند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم، با این حال سعی می کنم در وبلاگم بیشتر از چیزهایی بنویسم که مایه آرامشم است، یا آنچه برایم مفید و آموزنده هست را ثبت کنم و یا از دغدغه ها و مسائلی بنویسم که برایم جای سوال داشته و فکرم را مشغول کرده است.

نوشتن از دلخوری و ناراحتی و تنش و اضطراب را ترجیح می دهم ثبت نکنم و اگر نوشتم، بر روی کاغذی بنویسم که هر لحظه اراده کردم، بتوانم آنرا دور بریزم و از چرخه زندگی ام خارج کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *