نسیم نیکلاس طالب

از طریق متمم با درس های مدیریت در شرایط ابهام و نسیم نیکلاس طالب آشنا شدم و علاقه مند به پیگیری مدل ذهنی، افکار و دیدگاه ایشان شدم.

به تازگی مطالعه کتاب قوی سیاه اندیشه ورزی پیرامون ریسک نوشته ی نسیم طالب را شروع کردم. بسیار آهسته و کند پیش می روم و از خواندن هر صفحه آن لذت می برم. برای پیدا کردن مصادیقی از آنچه بیان داشته است، حسابی ذهنم درگیر می شود. در بخش ابتدایی کتاب بصورت مختصر به زندگی اش اشاره نموده است. کتابی است که با خواندنش، خواب از چشمم دور شده و گاه چنان از خواندنش هیجان زده شده ام که سراغ دوستم می روم و توضیح مختصری از آنچه خواندم را برایش عنوان می کنم. در این مواقع ایده آقا معلم برای کتاب خوانی بصورت گروهی، برایم تداعی می شود، مطالعه کتاب لذت بخش است و صحبت کردن با دیگران در رابطه با احساسات و بادگیری های جدیدی که به واسطه کتاب می آموزیم، می تواند دلنشین باشد.

جسارت نسیم طالب و عمل گرایی و استقلال طلبی اش برایم جذاب و آموزنده است. سوالاتی که در میانه هر بخش از کتاب مطرح می کند، بسیار تامل برانگیز است. باورها و دانسته هایی که به چالش کشیده می شود و با دیده شک و تردید به پیشامدها و رویدادهای اطراف نگاه می کند.

جمله ای از بخش آغازین کتاب قوی سیاه:

  • ارزش کتاب های خوانده شده بسی کم تر از ارزش کتاب های نخوانده است. کتاب خانه باید تا جایی که وضع مالی و وام مسکن، و در حال حاضر بازار فشرده ملک، اجازه می دهد پر از کتاب هایی باشد حاوی چیزهایی که نمی دانید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *