لحظه نگار- هدیه ای پر مهر

وقتی پشت میز برای مطالعه یا کار با لپ تاپ می نشینم و هر از چندگاهی برای استراحت، زاویه نگاهم را از روی کتاب یا مانیتور تغییر می دهم، نگاهم به دو تابلو نقاشی که بر روی دیوار روبرو خودنمایی می کنند، خیره می ماند. بعضی از هدایا هر چند که مدت زیادی از دریافت آن گذشته باشد باز هم دیدنشان انرژی بخش است و لبخند به لب می آورد.

این دو تا تابلو کار دل و کار دست برادرزاده های نازنینم است که به من هدیه دادند. آن موقع هر دویشان مقطع ابتدایی بودند. نگاه کردن به نقاشی بچه ها، گاه برایم حکم مراقبه را دارد.

تابلویی که بر روی آن گلدانی با  چند شاخه گل لاله ترسیم شده اثر نسترن عزیزم هست و تابلویی که با نیت کشیدن دو شاخه گل بوده و به یک شاخه و نیم ختم شده، کاری از امیرحسین عزیزم (کوچکتر از خواهرش) است.

لازم به ذکر است تاکید کنم فضا کم بوده والا امیر جانم هنرمند چیره دستی است😉

 

۴ دیدگاه در “لحظه نگار- هدیه ای پر مهر

 1. معصومه نقاشی‌هات خیلی قشنگن.
  متاسفانه من چون خودم بزرگترین بچه خونه‌ام خواهر زاده و برادرزاده ندارم، ولی خوشبختانه یه خواهر دارم که قبلا که کوچک‌تر بود برام نقاشی می‌کشید.
  کلا بچه‌ها فوق العاده‌ان. خیلی خوبه که چشمت همیشه به کارشون میوفته 🙂

  1. محمدرضا. دنیای بچه ها پر از زیباییه. فرقی هم نداره اونها خواهرزاده یا بردارزاده مون باشن یا نه. از مصاحبت باهاشون لذت ببر 🙂

 2. این دو نقاشی زیبا و دوست داشتنی هستن 🙂
  می‌دونی معصومه جان.
  من هر وقت برادرزاده‌ام میاد پیشم، یه دفتر نقاشی داره با یه جعبه آبرنگ که با اونها نقاشی می‌کشه. خیلی درهم و برهم یه چیزهایی رو می‌کشه ولی من از همون نقاشی‌هاش خوشم میاد و حسابی تشویقش می‌کنم و از دیدن نقاشی‌هاش لذت می‌برم. جالب اینه که برای نقاشی‌هایی هم که می‌شه برام داستان هم تعریف می‌کنه.

  1. طاهره، اتفاقا من هم کلی نقاشی های کاغذی به قول تو “درهم برهم” از برادرزاده هام یا بچه های دوستانم دارم که گاهی با خط خوشگلشون جمله های با نمکی هم روش نوشتن. بعضی ها رو نگه داشتم و روی کاغذشون تاریخ زدم. راستی چقدر خوب که شمیم عزیز برات قصه میگه، شنیدن داستان با صدای کودکانه ی بچه ها،حال و هوای آدم رو عوض می کنه. اینها از اون دست هدایای پرخاطره، دل نشین و دوست داشتنیه که فکر می کنم برای هر کسی که دوست دار بچه هاست، کلی با ارزشه 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *